Microblading / 3D Kıl Tekniği Kalıcı Kaş Tasarımı

Microblading ile Kaş Tasarımı Nedir?

Microblading, bir sıra halinde dizilmiş bir çok iğneden oluşan 'blade kalem'in kalıcı makyaj boyasına batırılıp ciltte çizikler oluşturularak, boyanın cilt altına penetre edilmesi işlemidir.

Microblading İşleminin Sağlık Açısından Riskleri Var Mıdır?

Microblading de, kanama riski olan her işlem gibi bir takım riskler içerir. Bu yüzden işlemi yaparken hijyene de en az çizim kadar özen gösterilmelidir. Hijyen faktörü yaptığımız işlemin sonucunu da etkileyecek olan en temel faktördür. 

Aids, hepatitB, ve C microblading işlemi ile bulaşabilen hastalıklardır.

Hijyen konusunun 3 ana kriteri vardır:

  • Kullanılan boya ve malzemelerin kalitesi ve hijyeni
  • İşlem yapılan alanın,salonun ve uzmanın hijyeni
  • İşlemden sonra müşterinin kişisel hijyeni

Microblading İşleminin Görsel Açıdan Riskleri Var Mıdır?

Microblading, bir beceridir. Öncelikli olarak bilmemiz gereken şey uzmanınız ne kadar yetenekli olursa olsun, teorik ve pratik anlamda iyi bir eğitimden geçmiş olmalıdır. Kaşa şekil verirken uygun aparatları, aplikasyonları ve altın oran simetrisini kullanmalıdır. Göz kararı çizimler yapılır ve deri üzerinde yanlış derinliklerde çalışılırsa yıllar boyu kurtulamayacağınız kötü kaşlarınız olabilir.

Microblading İşleminin Uygulama Süresi Ne Kadardır?

İşlem süresi kişiden kişiye değişmekle beraber 2-3 saat arasında değişebilmektedir. Piyasada duyduğunuz 30 dakikalık işlemler gerçeği yansıtmamaktadır. İşlem çok özenli, dikkat ve hassasiyet gerektirdiği için zaman almaktadır. Bir ay sonra yapılan rötuş işlemi ise duruma göre değişmekle birlikte ortalama 1- 1,5 saat sürmektedir.

Microblading işleminin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Microblading işleminin kalıcılığı, kuru ciltlerde yaklaşık olarak 1- 1,5 yıldır. Yağlı ciltlerde ise 6 ay ile 8 ay arasında değişmektedir. İşlemin kalıcılığı cilt tipine, yaşa, güneşe maruz kalma durumuna göre değişebilmektedir.

Microbladin İşlemi Kaç Kez Tekrar Yaptırılabilir?

Microblading işlemi, yarı kalıcı kaş tasarımıdır. Dolayısiyle doğru şekilde yapılırsa yaklaşık bir iki yıl sonra tamamen kaybolur ve ciltte herhangi bir zedelenme veya scar kalmaz. O yüzden, hayatınız boyunca defalarca yapılabilir. Fakat microblading adı altında yapılan bazı uygulamalarda çok derin çalışılabiliyor, yanlış renkler derinin alt katmanlarına penetre edilebiliyor ve sonuçta uzun yıllar boyunca silinmiyor, kaç grileşebiliyor ya da kırmızılaşıyor ve ciltte de ciddi hasarlar oluşuyor. Bu gibi durumlarda silme işlemlerine başvurmak zorunda kalıyor müşteriler. Uzun zahmetli, maddi manevi yorucu süreçlere giriliyor. O yüzden tekrar tekrar söylediğim konu, microblading yapacak uzmanın teorik ve pratik bilgisinin çok iyi olması çok kaliteli ürünlerle çalışıyor olması çok önemli.


Diğer Yazılar


google - site - verification: google6a64f2bf44ffd5fb.html