Kirpik Perması Nedir? Ne Değildir?

 

KİRPİK PERMASI NEDİR? NE DEĞİLDİR?

1-Kirpik Perması Nedir?

Kirpik Perması, kirpiklerin kalıcı olarak kıvrılması işlemidir.

2-Kirpik Perması Ne Değildir?

Kirpik Perması, kirpik uzatma, kirpik ekleme veya dolgunlaştırma işlemi değildir.

3-Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

İşlemden önce kirpikleriniz analiz edilir. Kirpiğinize uygun boyda ‘Kirpik bigudisi’ seçilir. Kirpikleriniz bu bigudiye sarılır ve sabitlenir. Sarılan kirpiklerin üstüne şekil verici bir krem sürülür, kirpik yapınıza göre değişmekle birlikte yaklaşık 15 dk. Beklenir. Nazikçe silinir ve sabitleyici bir krem sürülür. Yine kirpik yapınıza bağlı olarak 8 -15 dk kadar beklenir. Sonra nazikçe silinir ve dikkatli bir şekilde bigudiler çıkarılır. Nemli bir pamuk yardımıyla kirpikleriniz temizlenir.

4-Kirpik Perması, Kirpiklere Zarar Verir mi?

Bir uzman tarafından yapılması ve kaliteli malzeme kullanılması durumunda bu işlem kirpiklerinize zarar vermez. Fakat unutmamak gerekir ki yapılan her estetik işlemin mutlaka bir riski vardır. Ürünler hipo-alerjenik olsa da eğer çok hassas bir göz ve cilt yapınız varsa mutlaka bir alerji testi yapılmalıdır. Alerji testi şu şekilde yapılır: İşlemde kullanılan bütün kimyasal içerikli malzemeler 15 dk. Arayla cildinize uygulanır ve 24 saat beklenir her hangi bir alerji oluşmazsa uygulama yapılabilir.

Bunların yanı sıra, kullanılan solüsyon ya da kremlerin kirpiğinizde bekleme süresi çok önemlidir. Çok ince telli, çok kısa kirpikleriniz varsa malzemenin kirpiğinizde gereğinden uzun süre beklemesi kirpik uçlarınızın sararmasına, kırılıp yıpranmasına neden olabilir. O yüzden bu işlemi tecrübeli bir uzmanın yapması çok önemlidir.

5-Kirpik perması işleminin Süresi Ne Kadardır?

İşlemin süresi kişiden kişiye değişebilir. Aşırı düz ve sert kirpikleriniz varsa kullanılan malzemeler kirpiklerinizde daha uzun süre bekletilmelidir. Bu da işlem süresini biraz uzatabilir. Fakat ortalama olarak 40 – 50 dk. Kadar sürer.

6-Kirpik Perması İşleminin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Kirpik perması kişinin kirpik yapısına göre değişmekle beraber ortalama 1 – 1,5 ay kadar sürer. Bu işlemi belli aralıklarla tekrar ederseniz işlemin kalıcılık süresi de uzayacaktır.

7-Kirpik Perması İşleminden Önce ve Sonra Nelere Dikkat etmek Gerekir?

Kirpik perması işlemine girmeden önce kontakt lenslerinizi çıkarmanız gerekir. Göz makyajınız kesinlikle olmamalıdır. Kirpikleriniz kuru ve temiz olmalıdır. İşlemden önce kirpiklerinize, yağlı bir ürün temas etmemiş olmalıdır. İşlem süresince gözleriniz tamamen kapalı olmalıdır.

İşlemden sonra yüzünüzü yıkamanızda, havuza ve denize girmenizde bir sakınca yoktur fakat gözlerinizi çok sıcak sudan, saunadan, buhardan korumanız gerekir. Eczanelerde satılan kirpik besleyici ürünlerden kullanmanızın da kirpiklerinize yararı olacaktır.

8-Kirpik Perması İşleminden Sonra Kirpik Boyaması Yaptırılabilir Mi?

Perma işleminden sonra boyama işlemi tavsiye edilen bir uygulamadır. Kirpikleriniz çok daha güzel görünür. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; Normalde sadece kirpik boyaması yaptırdığınızda, kirpik boyası yaklaşık 15 dk gözünüzde bekletilirken, perma işleminden hemen sonra yaptırdığınızda sadece 5 dk. Bekletilir. Çok uzun süre bekletilmesi önerilmez.

9-Kirpik Perması İşlemini Kimler Yaptırmalı, Kimler Yaptırmamalıdır?

Kirpikleri çok düz olan kişiler, ya da çok asimetrik olan kişiler gönül rahatlığıyla bu uygulamayı tercih edebilir.  Fakat simetri hastalığınız varsa, gözleriniz ve cildiniz aşırı alerjikse, gözünüzde arpacık, konjuktivit gibi bir hastalık varsa, kirpikleriniz çok seyrek çok ince telli ve çok kısa ise, nedeni bilinmeyen bir sebepten ötürü kirpikleriniz dökülüyorsa, hamileyseniz kesinlikle kirpik perması yaptırmayın!

10-Kirpik Perması İşleminin Ücreti Ne Kadardır?

Elbette her salonun fiyat politikası farklıdır. Bizim salonumuzda kirpik perması ücreti: 70 tl.

Kirpik boyama ücreti: 60 tl’dir. İki işlemi aynı anda yaptırırsanız kampanya dahilinde 100tl’dir.

 

 

ÖNEMLİ NOT:

  • Kirpik perması işleminde birinci önceliğiniz, işlemin fiyatından ziyade işlemi yapacak kişinin profesyonelliğinden ve tecrübesinden tereddüt etmemeniz olmalıdır.
  • İşlem ayrı bir odada, steril bir ortamda yapılmalıdır.
  • Tek kullanımlık malzemeler tercih edilmelidir. Kapağı açık unutulmuş, bayatlamış ürünler hem göz sağlığınızı hem de işlemin kalıcılığını olumsuz etkiler.
  • Gerçekçi olmayan beklentiler içinde olmayınız ve uzmanın tavsiyelerini göz ardı etmeyiniz. Perma işlemi var olan kirpiklerinizin daha kıvrık ve dolayısıyla daha güzel görünmesini sağlar fakat bir sihirli değnek etkisi yapmaz.

 

Uygulama fotoğraflarımızı görmek için; @adana_pronail hesabımızı takip edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: (0322) 290 36 46 no’lu telefondan randevu alabilirisniz.

 

                                       Uzm. Estetisyen Zelal GÜVERCİN 


google - site - verification: google6a64f2bf44ffd5fb.html