Kirpik Liftingi Hakkında Merak Ettikleriniz

 

 

Kirpik Liftingi İle İlgili Merak Ettikleriniz:

Kirpik Liftingi Nedir?

Kirpik liftingi, özel olarak geliştirilmiş şekillendirici bgudi ve solusyonlar yardımıyla. Kirpiğin şeklinin belli bir süreliğine değiştirilmesi, kaldırılması işlemidir.

Kirpik Liftingi ve Kirpik Perması Aynı Şey Midir?

Aslında kirpik perması ve kirpik liftinginde kullanılan solusyonlar tamamen aynıdır. Aradaki tek fark şekillendirici kirpik bigudileridir. Kirpik permasında kirpikleri daha çok kıvırabilmek için daha yuvarlak ve silindirik bigudiler kullanılır. Liftingde ise, amaç kıvırmaktan çok kalkık durmasını sağlamaktır. Bu yüzden daha yassı patch'ler kullanılır.

Kirpik Liftingi İşlemi Ne Kadar Sürede Yapılır?

İşlem ortalama bir saat sürer.

Kirpik Liftinginin Kalıcılığı Nedir?

İşlemin kalıcılığı ilk yaptırdığınızda 1,5 - 2 ay kadardır. Fakat düzenli yaptırılırsa bu süre uzayabilir.

Kirpik Liftingi İşlemi kendi Kirpiklerime Zarar Verir Mi?

İşlem doğru şekilde yapılırsa, tecrübeli bir uzman tarafından yapılırsa, kaliteli ürün kullanılırsa kendi kirpiklerinize zarar vermez. Burada önemli olan kullanılan solusyonların sürelerini iyi ayarlamaktır. Şekillendirici solusyonlar gözde çok uzun süre bekletilirse kirpiklerinizde aşırı kuruma yapabilir. Çok az bekletilirse de kirpik şekil almayabilir. Uzmanın bu süreye dikkat etmesi gerekir. Bunun dışında da kirpiklerin kurumasını önlemek için kirpik bakım kremleri veya yağları kullanılabilir.

Kirpik Liftingi işleminde gözümde Alerji Oluşabilir Mi?

Yaptığımız her kozmetik işlemde alerji riski vardır. Eğer işlem esnasında herhangi bir yanma, kaşıntı, karıncalanma, kızarma durumu oluşursa işlem derhal sonlandırılmalı ve yüz bol soğuk su ile yıkanmalıdır. 

Bunlar dışında merak ettiğiniz tüm sorularınız için @adana_pronail hesabımızı takip edebilirsiniz. Ya da salonumuzu arayabilirsiniz: 0322 290 36 46

                                                                                                Zelal GÜVERCİN

 


google - site - verification: google6a64f2bf44ffd5fb.html