İpek Kirpik Dosyası (1)

İPEK KİRPİK HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY....

 

                İPEK KİRPİK UYGULAMASI NEDİR?

                İpek kirpik uygulaması, diğer bir adıyla protez kirpik uygulaması; ipekten veya insan kılına benzer yapıda sentetik malzemeden üretilmiş çeşitli boy, şekil ve kalınlıktaki kirpiklerin, tek tek kirpik diplerinizin 1-2 mm gerisinden olacak şekilde kendi kirpiklerinize yapıştırılması işlemidir.

                İşlemden önce kirpiklerinizin makyajdan tamamen arınmış, temiz ve kuru olması gerekir. Varsa kontakt lensinizin çıkarılması ve alt kirpiklerinizin kirpik bantıyla yapıştırılması gerekir. İşlem süresi her bir göz için yaklaşık 40-45dk 'dır. Her bir kirpiğinizin üzerine bir ipek kirpik yapıştırılır. Müşterinin isteği doğrultusunda çok daha yoğun bir görüntü elde edebilmek için bir kirpiğin üzerine birden fazla kirpik de takılabilir fakat bu çok da önerdiğimiz bir şey değildir. Kendi kirpik sayınız ne kadar çoksa  o kadar fazla sayıda kirpik ekleme olanağı olur.

                İpek kirpik uygulama işlemi sırasında tek boy kirpikle çalışılmaz, genellikle uç kısımlara daha uzun, göz pınarlarınıza doğru daha ince ve kısa kirpik takılır. Çünkü gözün burnunuza yakın iç kısımlarında kendi kirpikleriniz de ince ve kısadır. İşlem bittikten sonra kirpik yapıştırıcısının tam olarak sertleşebilmesi için 24 saat su değdirilmemesi gerekir.

                İPEK KİRPİK UYULAMASINI KİMLER YAPTIRABİLİR?

                Kirpikleri kısa, seyrek, açık renk veya çok ince kişiler, her gün rimel kullanmak istemeyen kişiler, rimele alerjisi olan kişiler, makyaj yapmaya fırsatı olmayan kişiler, kirpikleri çok düz olan kişiler ipek kirpik uygulaması ile hem güzel hem de doğal bir görüntüye kavuşabilirler.

                İPEK KİRPİK UYGULAMASINI KİMLER YAPTIRAMAZ?

                 Gözünde konjuktivit olan kişiler, gözünde sık sık arpacık çıkan kişiler, simetri hastalığı olan kişiler, çeşitli nedenlerden dolayı kirpiğinde çok fazla dökülme yaşayan kişiler, göz alerjisi olan kişiler ipek kirpik uygulaması yaptırmamalıdır.

                (Uygulama sırasında kullanılacak malzemelere alerjiniz olup olmadığını anlamak için, öncelikle tek bir tane ipek kirpik takılır. 24 saat beklenir, eğer herhangi bir kızarma, yanma, kaşınma, ödem olmazsa işlem yapılır.)

                İPEK KİRPİK UYGULAMASI KENDİ KİRPİKLERİME ZARAR VERİR Mİ?

                Eğer, merdiven altı üretilmiş, kullanım süresi dolmuş, sağlık bakanlığı onayı olmayan, ucuz çin malı ürünler kullanan, hijyenik olmayan, amatör bir salonda değilseniz korkmanıza gerek yok. İşlemde kullanılan malzemeler sağlığa zararlı değil. Tabii ki doğru miktarda kullanılması, hijyenik ortamda çalışılması ve kirpik diplerinize temas etmemesi şartıyla.

                Doğru ipek kirpik uygulamasında kirpik diplerinize veya cildinize yapıştırıcı malzeme temas etmez. İpek kirpikler kendi kirpik diplerinizin en az 1mm gerisinden takılır. Yani kirpik dipleriniz boştur, gözenekleriniz nefes alır, göz kapağınıza herhangi bir temas olmaz.

                Bir uzman tarafından doğru şekilde yapılırsa ipek kirpik uygulaması esnasında ve çıkarırken kirpikleriniz zarar görmez. Fakat kullanım esnasında dikkatli olmazsanız kirpiklerinizde dökülmeler olabilir. İpek kirpiği kullanırken dikkat etmeniz gerekenleri 'UYARILAR' başlığının altında sıraladım.

                İpek kirpiklerinizi uygun zamanda çıkartmazsanız, bakıma gitmezseniz, gözlerinizi sık sık ovuşturursanız, kirpikleriniz i çekiştirirseniz, sürekli yüz üstü uyursanız, makyajınızı temizlerken kirpiklerinize nazik davranmazsanız BU UYGULAMA KİRPİKLERİNİZE ZARAR VERİR!  Fakat doğru şekilde takılır, doğru şekilde kullanılır ve çıkarma işlemi de uygun zamanda doğru şekilde yapılırsa BU UYGULAMA KİRPİKLERİNİZE ZARAR VERMEZ!

                İPEK KİRPİĞİN KULLANIM SÜRESİ NEDİR?

                İpek kirpiğin kullanım süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Çünkü kullanım süresi kullanım şekliyle alakalıdır. Uyuma şekli, kirpik yapısı, seçilen kirpik vs. kullanım süresini etkiler. Fakat genel olarak 3 haftada bir bakım yaptırmak kaydıyla 1,5 2 ay rhatlıkla kullanılabilir. Eğer bakım yaptırmazsanız ise normal şartlarda 1 - 1,5 ay kullanabilirsiniz. Çok uzun süre kullanmak kirpikleri yorar ve kirpiklerinizde dökülme problemi yaşayabilirsiniz.

                İnternette bazı amatör sitelerde veya gittiğiniz bazı güzellik salonlarında 3 ay, 5 ay sorunsuz kullanabileceğinize dair bilgiler alabilirsiniz. Buna çok da itibar etmemenizi tavsiye ederim. Elbette kirpikleriniz çok güçlü ve yoğunsa, çok ince ve kısa kirpik taktırdıysanız , kullanım esnasında çok dikkatli olduysanız çok uzun süre kullanabilirsiniz fakat bu istisnai bir durumdur.

İPEK KİRPİK NASIL ÇIKARILIR?

                İpek kirpiklerinizi asla ve asla çekiştirerek çıkarmaya çalışmayın böyle bir durumda kendi kirpiklerinize çok ciddi zarar verirsiniz. Profesyonel bir güzellik salonunda, bir uzman tarafından çıkarılması gerekir. Bu işlem için üretilmiş bir solusyon kirpiklerinize sürülür, yaklaşık 10dk. beklenir. Bu solusyon kirpik yapıştırıcısını çözer ve hafifçe yukarıdan aşağıya taramak suretiyle veya kirpik cımbızıyla tek tek ayıklamak suretiyle protez kirpikler çıkarılır. Bu işlem esnasında gözlerinizi kesinlikle açmamanız gerekmektedir. Aksi halde gözleriniz yanabilir. İşlemden sonra yüzünüzü bol suyla yıkamanız gerekir.

                BUNLARI ASLA UNUTMAYIN!!!!!

  • İpek kirpik uygulaması kesinlikle hijyenik bir ortamda bir uzman tarafından yapılmalıdır.
  • İşlem esnasında herhangi bir kızarma, yanma, kaşınma olursa işlem derhal sonlandırılmalıdır.
  • İpek kirpiğiniz çok kalın, kendi kirpiğinizden çok uzun ve aşırı yoğun takılırsa belki ilk etapta görüntüsü sizi mutlu edecektir fakat kullanım esnasında size zorluklar çıkaracaktır ve hatta kirpiklerinizde dökülme olacaktır.
  • Eklenecek ipek kirpiklerin tamamı aynı boyda seçilmemelidir. Göz pınarlarınıza doğru daha ince ve kısa kirpik takılmalıdır.
  • Kirpikler takılırken çok fazla yapıştırıcı kullanılırsa, yapıştırıcı topak topak görünür, çıkarım esnasında da zorluk yaşanır. Çok az yapıştırıcı kullanılırsa bu sefer de kirpikler çok çabuk dökülür.
  • İpek kirpikler, cildinize temas etmemelidir. Kirpik diplerinizin en az 1 mm. gerisinden takılmalıdır.
  • İşlemden sonra gözünüzde herhangi bir batma, şişme veya kızarma olursa derhal işlemi yapan uzmana bilgi verilmelidir. Gerekirse kirpikler çıkarttırılmalıdır.
  • İpek kirpiğin üstüne rimel kullanmak önerilmez çünkü rimel sürdüğünüzde daha sonra o rimeli temizlerken kirpikleriniz yıpranabilir. 
  • Çok sıcak suyla banyo yapmak, sık sık saunaya girmek kirpik yapıştırıcısının yapısını bozup esneteceği için kirpiklerinizin ömrünü kısaltır. Ayrıca yağlı ürünler, yağlı göz temizleyicileri ve rimeller de ipek kirpiklerinizin kullanım süresini kısaltır.

      Tecrübelerimden, aldığım eğitimlerden ve uzmanların sitelerinden edindiğim bilgiler doğrultusunda bildiklerimi aktardım, umarım faydası olmuştur. Tekrar tekrar söylediğim gibi bir uzman tarafından doğru şekilde yapılırsa ve siz de doğru şekilde kullanır, uygun zamanda çıkarttırırsanız İpek Kirpik Uygulaması gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim, severek yaptığım ve severek kullandığım bir uygulamadır...

      Sevgilerle

      Zelal MUA


google - site - verification: google6a64f2bf44ffd5fb.html