İlk Buluşma Makyajı

İLK BULUŞMA MAKYAJI...

 

Efendim YouTube kanalımız açıldı, vatana millete hayırlı uğurlu olsun! Daha çok bebiş, ilginize ihtiyacı var. Biz de birbirinden eğlenceli projeler için harıl harıl çalışıyoruz.

Neyse...

Planlı değildi fakat sevgili adayıyla ilk kez yemeğe çıkacak olan müşterime makyaj yaparken spontane bir çekim de gerçekleştirdik. Videonun full versiyonunu YouTube kanalımda, yukarıdaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz. Hazır izlemişken de abone oluverebilirsiniz.

İlk buluşma makyajının altın kuralı şudur: Çok özeneceksin fakat özendiğini karşı tarafa belli etmeyeceksin. Yani mesela videoda izlediğiniz  bu makyajı biz yaklaşık bir saatte yaptık ama karşı tarafa sanki bi ruj bi rimel azıcık eyeliner sürüverip de çıkmış izlenimi yarattık. Amaç, karşı tarafın başını döndürmek ve sevgili adayına  'Hepsi Allah vergisi şekerim, doğal güzelim, sadece azcık güzelliğimin altını çizdim' mesajı vermek

Ben bir makyöz olarak, koyu bir göz makyajı yapacaksam şayet, mutlaka önce göz makyajından başlarım. Göz makyajı bittikten sonra ten makyajına geçerim. Böylelikle göz altlarının ve tenin dupduru olması daha garanti oluyor. Farım göz altlarıma döküldü, rimelim bulaştı derdi olmuyor. Bu seferki makyajımda açık renkler kullanmama rağmen yine de önce göz makyajından başladım.İşimi sağlama aldım, sonra ten makyajına geçtim.

1- Göz kapaklarınıza mutlaka ince bir tabaka baz uygulayın. Böylelikle farınız gece boyunca uçmayacak, dağılmayacak. ( Ben mac'in göz primerını kullanıyorum. Tavsiye ederim)

2- İlk buluşma için, ten rengi, veya pastel tonlarda far tercih edin. Koyu renklerden, yoğun gölgelerden kaçının.zira assolist gibi görünmek istemezsiniz. Gözlerinizin canlı ve sağlıklı görünmesi için mutlaka toprak tonlarında veya şeftali tonlarında hafif bir gölgeleme yapın. Kaş altlarınıza highlighter uygulamayı ihmal etmeyin.

3-Çok kalın olmayan, muntazam çekilmiş, simsiyah bir eyeliner her zaman hayat kurtarır unutmayın!

4- Kirpikler, erkeklerin zayıf noktasıdır. Kirpikleriniz gürse bolca rimel sürerek bakışlarınızı çarpıcı kılabilirsiniz.Rimelinizin topak topak durmamasına özen gösterin. Kirpikleriniz, yeterince uzun ve gür değilse ya bir rimel bazı kullanın ya da çok doğal görünümlü yumuşak bir takma kirpik tercih edebilirsiniz. (ben Mac'in rimel bazını tercih ediyorum)

5- Kalın fondotenlerden uzak durun ve fondoteni cildinize iyice yedirin. Göz altlarınıza doğru fondoteninizi oldukça ince sürmelisiniz. Aksi halde mimik çizgilerinize dolup sizi zor durumda bırakabilir. Daha sonra gözaltlarınıza kapatıcı uygulayın. Yumuşak tampon hareketerle pıt pıt yaparak sabitleyin ve çok az miktarda transparan pudra uygulayın. (ben genellikle Make Up Forever'ın HD fondotenini kullanıyorum, gözaltı için ise; kryolan veya ysl kullanıyorum)

6- Yüzünüzün sadece ihtiyacı olan yerlerine kontur yapın. Zaten hali hazırda zayıf ve kemikli bir yüzünüz varsa kontur işleminden uzak durun!

7- Rujunuza yeteri kadar zaman ayırın. Fazla dışarı taşmış bir ruj, eğri sürülmüş bir ruj veya dişe bulaşmış bir ruj erkeklerin genel kabusudur unutmayın! Rujunuzun gece boyunca sabit kalmasını istiyorsanız, ilk katı sürdükten sonra fazlasını ince bir peçeteyle alın ve üstüne tekrar ruj sürün. Rujunuzla aynı renk dudak kalemi kullanarak dudaklarınızı düzgünce çerçeveleyin...

9- Giydiğiniz kıyafetin rengine göre değil, teninizin rengine göre allık seçin. Hafif gülümseyin, elmacık çıkıntılarınızın üzerinden yukarı doğru allığınızı sürün. Çok aşağılara inmeyin...Yoksa yüzünüz düşük görünür.

(Makyajın son hali YouTube kanalımda)

İşte hepsi bu kadar... ama unutmayın içten bir gülüş makyajınızın en önemli tamamlayıcısıdır. Gülümsemeyi ihmal etmeyin... 

                                                  Hakkınızda Hayırlısı... BOL ŞANS!!!!

                                                    Zelal MUA

 

 

 


google - site - verification: google6a64f2bf44ffd5fb.html