Güzelleşmek neden bu kadar önemli


GÜZELLEŞMEK NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

Güzellik ve bakıma zaman harcıyoruz...para harcıyoruz...Peki ama güzellik ne işe yarıyor?

Güzellik, ihtimalleri arttırır....Ne ihtimalini?...Mesela aşk ihtimalini..mesela seks ihtimalini ya da işe alınma ihtimalini, akılda kalma ihtimalini...Kısacası güzellik işe yarar...Bu yüzden de çok önemlidir...

Peki güzellik doğuştan mı? Sadece belli kişilere Tanrının geçtiği torpil mi? Hiç sanmıyorum...Şu bir gerçek ki çirkin kadın yoktur! Klişe bir laf gibi gelebilir ama yerden göğe kadar doğru...Her kadın uygun koşulları yaratırsa bir tanrıçaya dönüşebilir. Yeter ki istesin. Uygun koşulları yaratmak için de fiziğine,ruhuna, diksiyonuna, işine yatırım yapması ve emek harcaması gerekir. Çünkü güzellik bir bütündür. Ne tek başına dış güzellik işe yarar ne de tek başına ruh güzelliği işe yarar. Fiziki güzelleşme için saçlarımıza cildimize, ellerimize, ayaklarımıza bir bebek gibi bakmalıyız. Onları asla kendi haline bırakmamalıyız...Kilomuza her zaman dikkat etmeliyiz zira bu sadece dış görünüşümüz için değil sağlığımız için de gereklidir. Sağlıklı beslenip spor yapmalıyız. Spor yapamıyorsak, asansörü hayatımızdan çıkarmalı neredeyse tuvalete bile arabayla gitme alışkanlığımızdan vazgeçmeliyiz. Dış görünüşle de bitmiyor ...İşimizi sevmeliyiz, sevmeye çalışmalıyız...olmuyorsa seveceğimiz işi yapmalıyız. Çünkü işimiz hayattaki en büyük motivasyon kaynaklarımızdandır. Bütün gün stres ve sıkıntı içinde hayata lanet okuyan birinin güzel görünmesini bekleyemeyiz. Ev hanımıysak hobilerle, zevkli yaratıcı uğraşlarla hayatımızı renklendirmeliyiz. Enerjimizi çalan kıskanç, fesat, dedikoducu, negatif insanları cesurca hayatımızdan çıkarmayı bilmeliyiz. Ruhumuzu pozitif enerjiyle yıkamadan parlamamız mümkün değildir çünkü. Bizi mutlu eden neşeli insanlarla daha çok zaman geçirmeliyiz.

Adriana Lima, Rihanna, Marilyn Monroe, Victoria Beckham...vs..Evet hepsinin Allah vergisi bir güzellikleri var inkar edecek değiliz ama güzeliz deyip yan gelip yatabiliyorlar mı...saçlarına, ciltlerine, tırnaklarına, kirpiklerine, kaşlarına, makyajlarına...kısacası her bir santimetrekarelerine servet harcıyorlar. Özel hocalarıyla gece gündüz spor yapıyorlar, beslenmelerine dikkat ediyorlar...tv karşısında dizi izleyip abur cubur tüketerek popoyu büyütmüyorlar. Siz de bütün kazancınızı bu uğurda harcayın, kredi kartınızın anasını ağlatın demek değil bu elbette. Kendinize biraz ilgi göstermek, emek harcamak da harikalar yaratmak için yeterli olabilir.

Kusurlarını geri plana itip güzel yerlerini ön plana çıkarmasını bilen , hafif ve doğru makyaj yapmasını öğrenen, güzel gülen, güzel bakan, düzgün konuşan, her an ince ve zarif olabilen her kadın bir afete dönüşür.

Yeter ki hem ruhunuza hem bedeninize vakit harcayın...Kendinizi sevin..Sevilmeye layık olduğunuza inanın...ve en önemlisi aşık olun!..

Unutmayın güzelleşmenin en kestirme ve bedava tek yolu aşık olmaktır!!!!!

Zelal MUA


google - site - verification: google6a64f2bf44ffd5fb.html