Etekler ve Çizmeler Nasıl Kombinlenmeli

DERS: STYLING

KONU: Eteklerle Çizmeler Nasıl Kombinlenir?

 

MİNİ ETEKLERLE:

Mini eteklerle, dizüstü veya dize yakın çizmeleri tercih etmenizi öneririm.

Mini etek ve uzun çizme kombininizde ten rengi çorap kullanacaksanız; çok parlak, lykralı çoraplardan uzak durmalısınız. Bu tarz çoraplar çok kısa etekle sizi biraz şey gösterir...Nasıl desem...Anlayın işte canım...O yüzden mat, ince ten renginize yakın çorapları tercih etmelisiniz.

Çizmeniz hafif diz altındaysa uzun tozluklarla kullanmak hem farklı bir hava yaratır hem de sizi soğuktan daha iyi korur.

Ah şu diz üstü çizme modası...Vah şu dizüstü çizme modası...Bacak yapınıza uygun dizüstü çizmeyi bulursanız ve bir de doğru parçalarla kombinlerseniz vezir olursunuz, yok tombik bacakların etlerini sağdan soldan pörtletir yanlış kombinler yaparsanız rezil olursunuz. Benden söylemesi.

İnce uzun bacaklılar giysin biz de alkışlayalım...Kısa boylu balık etli, kalın bacaklı hatunlar siz düzüstü çizmeyi boşverin size daha güzel önerilerim olacak. Aman canım matah bişi değil zaten... Çırpı bacaklılar da hiç boşuna sevinmesin onlarda da harika durmuyor ki bu çizmeler. Çok bol olursa bu seferde çizme sürekli aşağı kayıyor ve katlanıyor...Kısacası...Hakkını verecek olanlar giysin arkadaş!

Süper mini bir eteği topuklu ayakkabıyla tamamlarsanız son derece sexy bir görüntüye ulaşırsınız fakat günlük hayatta bu her zaman da istediğimiz bir durum olmayabilir ve bizi zor durumda bırakabilir. Uzun çizme ise eteğin çok kısa görüntüsünü dengeler ve hem şık hem de kullanışlı olur.

KISA ETEKLERLE:

Dizüstü eteklerle, bilekte botları tercih edebilirsiniz.

 

Bilekte bot alırken, botun bileğinizde hafif bol durmasına dikkat edin. Bacağınız ve bileklerinizi daha ince gösterir.

 

A KESİM ETEKLERLE:

Bu sezon A kesim etekler bir hayli gündemde...Kadifesi, önden düğmelisi, süeti, ekosesi... Vitrinlerde dizi dizi... Bu tarz eteklerle diz hizasında ya da abartmamak koşuluyla hafif dizüstü çizmeler harika kombinleniyor.

Bu sezon gardrobunuzda; taba, süet, püsküllü bir şeyleriniz mutlaka olacak. Sevseniz de sevmeseniz de bence hiç direnmeyin alın kurtulun. O derece trend çünkü...

70'lerin esintisini fazlasıyla hissettiğimiz bu sezon ekose kumaşlar da bir hayli gündemde.

Ekose kısa eteklerle uzun taba çizmeleri kombinlerseniz 2015 sonbahar-kıs trendlerini kalbinden vurmuş olursunuz.

 

KALEM ETEKLERLE:

Kalem eteklerle 'slit bootie' lerinizi gönül rahatlığıyla kombinleyebilirsiniz.

( Slit bootie: Hani şu ortası yarık, bilek hizasında ayakkabı-bot arası olanlar var ya...Hıh işte onlar...)

Kalem eteklerle düz tabanlı ayakkabı veya babet giymeyi lütfen düşünmeyin! O caaanım kalem eteklere de boyunuza, posunuza, zerafetinize de yazık etmeyin!

 

MİDİ ETEKLERLE:

Geçtiğimiz sezon başlayan 'midi' furyası hem eteklerde hem pantolonlarda tam gaz devam ediyor. Ne yalan söyleyeyim ben pantolanda midiyi çok da sevmedim bizim geniş basenli kısa bacaklı klasik türk kadını tipine pek de uygun değil. O yüzden boyunuza ve fiziğinize  çok da güvenmiyorsanız sırf moda diye bence riskli kafa toplarına girmeyin.

Midi etekler doğru ayakkabı ve çizmeyle kombinlenirse bence midi pantolanlara göre başarı şansı daha yüksek.

Midi eteklerinizibilekte botlarla veya calf botlarınızla kombinleyebilirsiniz.

(Calf bot: Baldır hizasındaki botların veya çizmelerin ortak adı. Yani... hani bot deseniz bot değil...Çizme deseniz çizme değil...Bilekle diz arasında bir yerlerde biten botlar işte...)

 

Bugünkü 'Stylish-Styling' dersimizin sonuna geldik...Bir sonraki derste görüşmek ümidiyle...Esen kalın...

                                                                                                                   Zelal MUA

 

 


google - site - verification: google6a64f2bf44ffd5fb.html