Alış-veriş Mitleri

AYAKKABI SIKINTISI

Rüyada ayakkabı görmek sıkıntıya delalettir derler. Gerçek hayatta da durum farksızdır. Kadınlar için çekici bir ayakkabı görmek de sıkıntıdır... Sıkıntı yaratır. Şeytan dürter... Ayakkabı uzaktan el sallar...Gel..gel...kredi kartı limitin ne olursa olsun yine gel diye... Alsan bir türlü almasan bir türlü...Sonu yok çünkü bu ayakkabı sevdasının.

Prof. dr. Nusret KAYA, 'iyileşme kitabı' isimli kitabında kadınların bu ayakkabı zaafının cinsel açlıkla ya da bastırılmışlıkla ilgili olduğunu söylüyor...bilemem...Fakat ne kadar çok alırsak alalım ayakkabı yetmiyor...Dolgu topuk, platform topuk, iskarpin, espadril, sivri burun, bilekten bağlı, rengarenk airmax, sandalet, babet derken ipin ucu kaçıyor... Tüket babam tüket...E n'apalım arkadaş üretmesinler, aklımızı çelmesinler. Nice çelik gibi iradeye sahip kadınlar vitrinlere yapışıp can çekişiyor. İndirim yazısını görünce tövbeler bozuluyor.

Ayakkabı alışverişini kontrol altına alabilmek için alınacak en iyi önlem büyük bir ayakkabı gardrobu edinmektir. Ne alaka dediğinizi duyar gibiyim... Ayakkabılar düzenli bir şekilde dizilirse aslında her kıyafete uydurabileceğimiz bir bebişimizin olduğunu daha net görebiliriz. Uzun zamandır gözden ırak duran eski gözdemizi harika bir kombinin tamamlayıcısı olarak hayata döndürebiliriz. Aslında fazlasıyla seçeneğimiz olduğunu fark edip panik yaşamayız. Ayrıca ayakkabı alış verişine mutlaka çok yorgun ve ayaklar patlama noktasındayken çıkılmalı. Zira bir ayakkabı o yorgun şişmiş ayakta bile güzel duruyor ve sizi rahat ettirebiliyorsa alınmayı hak ediyor demektir. Bunun dışında ayakkabı alışverişinize asla gaza getiren bir arkadaşla çıkılmamalıdır. 'ay nassı güzel durdooo... ay valla yıkılıyoooo' diye diye kanınıza girenler kredi kartı ekstreniz geldiğinde neredeler acabağ ? diye bi düşünün...Uzayın onun yanından uzayın...Fakat bütün bunlara rağmen bir ayakkabı aklınızı başınızdan almaya devam ediyorsa direnmeyin alın gitsin. Çünkü bir kaç gün sonra başka birinin ayağında arz-ı endam ettiğini görürseniz yaşayacağınız pişmanlık ömrünüzden üç yıl götrürür.

Bu arada unutmadan söyleyelim, bu sezon renkli bir çift espadril, bir çift de gladyatör sandalet almadıysanız hayatınızda hala eksik br şeyler var demektir.


google - site - verification: google6a64f2bf44ffd5fb.html