'Erkek' Nedir? Kaça Ayrılır?


 

ERKEK NEDİR? KAÇA AYRILIR?

Yıllarca idibiyat derslerimizde ' erkek' sözcüğünün kökü 'erk' olarak öğretildi. Neymiş efendim 'erk' güç demekmiş de bilmem neymiş de...Yalan!...Yanlış!...

Bi kere erkek sözcüğü 'kek' ten türemiştir. Er-kek...Sonuçta bu türün ortak özelliği zaten kek olmasıdır. Ya bildiğin %90'ı kektir. Kalan %10'u da suydu bildiğim kadarıyla..onu şimdi tam şeapamadım...Neyse...

ERKEKLER KAÇA AYRILIR?

'Erkekler ikiye ayrılır, o da maç yaparken' geyiklerine girmeyeceğiz elbette. Erkekler gerçekte üçe ayrılır:

  1. DİZE GETİRİLENLER

  2. DİZGİNLENEMEYENLER

  3. DOLU DİZGİNLER

1- DİZE GETİRİLENLER: uzun uzun anlatmaya gerek yok, direk sadede gelelim; bunlardan' koca' olur. zaten başka da bi b*k olmaz. Kendi aralarında iki alt gruba ayrılırlar.

  • Midye Erkekler: Bunlar biraz utangaç, çekingendir. Bildiğin, midye gibi kabukları vardır. Ay o kabuğu kırıp da içine ulaşana kadar yıllar yılı feleğin şaşar ve sonunda bulduğun şey de aslında pek karın doyurmaz. Ama işte yıllarımı verdim ben bu ilişkiye deyip sineye çekersin. Bunlar biraz 'anneci' olurlar, ay aman illa ki travmaları falan da vardır bunların ama sanki travma bi bunlarda varmış gibi davranırlar. Bol bol trip atarlar, sıkışınca içlerine kapanırlar. Ama sonuçta sizi verem etseler de iyi bir aile babası ve sadık bir eş olabilirler.

  • İşlenmemiş Elmaslar: Bu tiplerden ilk etapta pek hoşlanmayabilirsiniz. Fiziki görünümleri çok çekici değildir, hatta giyimleri demodedir. fakat ona biraz zaman harcarsanız beklediğinizden bile fazlasını bulabilirsiniz. Çok akıllı ve eğlenceli bir adama dönüşebilirler. Zamanla harika vakit geçirmeye başlarsınız ve bu sizde alışkanlık yapmaya başlar. Aslına bakarsanız bazen demode veya tuhaf giyim tarzı bile o kişinin güçlü karakteri hakkında bir ipucu olabilir. Çünkü bu tarz erkekler herkes gibi olmayı reddederler ve kendileri olmayı seçerler.

2- DİZGİNLENEMEYENLER: Öncelikle şunu belirtelim: bunlardan koca olmaz. Muhtemelen uzun vadeli sevgili de olmaz. Kısacası bunlardan bi b*k olmaz. Bir an önce elden çıkarmaya bakmalı.

  • Issız Adamlar: Böyle bir cool tavırlar, bir 'zor adam' ı oynamalar...Böyle bir 'sorun sende değil bende'cilik...Ama aslında sorunun fazlasıyla onda olduğunu bilmenizde fayda olan bir türdür. Ay adamı kanser ederler, öyle miydi böyle miydi diye siz kafa yorarken ..Çat!... Adam başka aşklara yelken açtı gitti bile...Aman kısacası trışka!

  • Playboylar: Bu tür önce kendine sonra arabasına sonra tuttuğu takıma sonra saatine sonra köpeğine aşık olduğu için üzgünüm tatlım adamın hayatında ilk ona dahi giremezsin. Playboylar, ummadığınız bir anda arar, peşpeşe mesajlar atar, çiçekler böcekler kalpler gülücükler...Ama bir anda toz oluverir. Derdi şudur aslında: 'yavrum, güzelsin,seksisin tamam şurda dur, beni çok oyalama, işim gücüm var neticede başka güzel ve seksiler de var onlarla da ilgilenmek zorundayım...Ama biraz anlayış lütfeeen!' Ay bi de bu playboyların cebinde parası olmayan bir versiyonu vardır. Onları da kısaca 'Çakallar' olarak adlandırıyoruz. Aman Allahım hele onlar hiç çekilmez. Ay yazarken bile içim şişti...


 

3- DOLUDİZGİNLER: Bunlardan tam anlamıyla bi koca olmaz onu baştan söylemeliyiz. Öyle kır düğünü, bir kız bir erkek çocuk hayalleriniz varsa yazıktır günahtır bu maceraperest türün önünü kesmeyin kızlar. Bunlar evde yaşamaz zaten...evde tüy dökerler, depresyona girerler. Doğaya salmanız lazım.

Ha ama bunların içinde de yerleşik hayata bir nebze de olsa uyum sağlamış iyi kalpli bir kategori de yok değildir. Öylesine denk gelirseniz dünyayı gezip bilimum şelalelerden atlayabilirsiniz. Abuk subuk kurslara bütün maddi birikimlerinizi yatırıp şaşırtıcı bir şekilde bundan zevk alabilirsiniz. Ama bir de serseri ruhlu çakallar vardır ki aman deyim onlara karşı çok dikkatli olun. Bunlar aşk doktoru gibi davranır, uzun cümleler kurarlar. Onun entellektüel yanına hayran kalırsınız. Sizi dinler hatta anlarlar. Büyük hayaller kurarlar ama ne yazık ki bu hayalleri hep tek başlarına gerçekleştirmek isterler. Size de ancak sosyal medyada dolaşan birbirinden çılgın resimlerini 'like'lamak düşer.

Eveet sevgili okurlar, 'Gabrielle ile Bugün Ne Öğrendik' köşemizden sevgilerle...Esen kalın...

 


google - site - verification: google6a64f2bf44ffd5fb.html