'Brunch'larda yaşanan kombin faciaları

DERS: STYLING

KONU: PAZAR KOMBİNİ NEDİR? NASIL YAPILIR?

En sevdiğim işlerden biri oturup insanları izlemektir. Gittiğim kafelerde, bankalarda, alış veriş merkezlerinde hele hele de düğünlerde... Tek başıma olmaktan hiç sıkılmam hatta ortam civcivli, kımıl kımılsa dua ederim yanıma kimse gelmesin beni lafa tutmasın da ben de rahat rahat dikizleyim şu insanları diye... Belgesel izlemekle aynı şey bence. İnsan davranışları konusunda bilgi sahibi olmanın da en kestirme yolu... ' Şimdi bunun pazar kombini yapmakla ne ilgisi var?' dediğinizi duyar gibiyim. Bi sabredin toparlayacağım, bi yere bağlayacağım canım!

En sevdiğim şeylerden bir diğeri de pazar günü evde kahvaltı yapmak sonrasında da kahvemi yudumlarken gazetemi okumak olsa da bu aralar mecburiyetten fazlaca pazar brunchlarına katıldık. Tabi ben yine eşşek kadar gözlüklerimi takıp çaktırmadan insanları dikizlemeye koyuldum. Aman allahım bu ne! Ortalık kafası fena halde karışmış kadınlarla dolu...' Ya bi ortası yok mu bu 'pazar şıklığı'nın!' diye isyan ettim. Rahat olacağım diye diz yapmış, poposu yerlere kadar sünmüş eşofmanını (yada aşortmen mi demeliyim artık ona bilemedim) çekmiş hatunlar gözlerimi kanattılar resmen. Ya tayyörle kahvaltı yapanlara ne demeli?  Peki ya pullu payetliler!... Sabah güneşi de vurdukça böyle yaldır yaldır maşşallah...Makyaj konusuna girmek bile istemiyorum..Allahım! sabah beşte mi kalktın o makyajı yapabilmek için...

Anlayacağınız yine hiiiiç kimseleri beğenemedim. En yüksek notum: 10 üzerinden 9'du, o da kendime hiç kusura bakmayın. Bence pazar günleri pijamayla dışarı çıkmamalıyız, tayyörle de çıkmamalıyız, abiyeyle hiç mi hiç çıkmamalıyız. Bence pazar günleri ayağımızı üzmeyecek bir bot veya skechers, yağlarımızı sağdan soldan pörtletmeyecek ama henüz kendini yerlere kadar salmamış bir esvap, ki bu etek de olabilir, elbise de, blucin de, eşofman da... Yeter ki bizi kasmasın, sıkmasın...Hani böyle sıcacık, yumuşacık tutsun... Hafif bir makyaj.. ve kocaman bir gülümseme... Üstüne bir de temiz hava bol gıda aldık mı...Ohhh!...Miss gibi pazar!

Sizlerle geçen pazar yaptığım kombini paylaşmak istedim. Belki ilham verir. Küçük aksesuar değişiklikleri de yaptım. Ben bu kombinimin içinde pek bir rahattım... Buyrun bakalım siz notumu 10 üzerinden kaç vereceksiniz?

Ceket: MANGO    Midi Etek: ZARA       Uzun Botlar: Bambi     Yün çoraplar: Penti     Fular: Yurt dışından

 

    Sevgilerle...

    Zelal MUA


google - site - verification: google6a64f2bf44ffd5fb.html