2016 Bucket List

      2016 BUCKET LIST

  1. Kapadokya'da balon yolculuğu... (Ocak)

( Neredeyse her mevsimini gördüm Kapadokya'nın ama bir uğursuzluk mu vardır bende anlamadım, her seferinde ya hava muhalefetinden ya da başka bir aksilikten balona binemedim. Bu seneki 'Buket List'imin baş köşesine yazdım o yüzden. İş inada bindi, bu balona binilecek!)

( 2016'ya hızlı başladım, 31 Aralık 2015'te Kapadokya'daydım, yeni yıla Kapadokya'da girerek Bucket List'imdeki bütün maddeleri gerçekleştirmek için ne kadar hevesli olduğumu kendime ispatladım. Fakat hava sıcaklığı -17'lere düşünce bir de üstüne tipi eklenince balona binmek yine başka bahara kaldı!... Olsun, önümde koca bir yıl var daha...)

         2. Venedik'te 'MASKE FESTİVALİ'.... (Şubat)

(Allahın bir hikmeti işte sevgili okurlar, gitmek için ölüp bittiğim Venedik'te her yıl Şubat ayının başında Maske Festivali yapılıyor ve o da benim doğum günüme denk geliyor. İşte bundan güzel bahane olabilir mi!!!... Tabi ki doğum günümü Venedik'te kutlamazsam ölürüm biterim kahrolurum!.. Hadi 2016 aç yolumu gideyim...Tutma beni buralarda...)

        3. İstanbul'un 'Prens Adaları'... (Mart veya Nisan)

(İstanbul aşkımı bilen biliyor fakat bu güne kadar hep iş için ve hep kısa süreli gittiğim için bir tadına varamıyorum şu şehrin. 2016'da karalıyım, bi fırsatını bulup sindire sindire gezeceğim İstanbul'u. Bütün adalara tek tek gideceğim. Hatta Büyük Ada'daki Splendid Hotel'de bir kaç gün kafa dinlemeği de düşünmüyor değilim.)

         4. Artvin ve ben... (Mayıs)

(Aslında 216'da bütün Doğu Karadeniz'ikarış karış gezmek isterim fakat biraz gerçekçi olayım. Muhtemelen buna zamanım olmayacak. Listeyi hiç boşuna kabartmayalım. Fakat Artvin'den vazgeçemem, Kafkasör yaylasını (Bir Livaneli kitabında okumuştum, bu yayla hakkında övgü dolu sözleri, o günden beri içimde ukde, gitmem lazım), Borçka'yı , milli parkları görmek istiyorum. Hadi hayırlısı!)

         5. Portofino, Cinque Terre ve Aix- en Provance... (Temmuz)

( Yok arkadaş, 2016'da Bucket List'imin bu maddesinden ölsem vazgeçmem, vallahi billahi tillahi gideceğim. Hayati bir aksilik olmazsa, kafaya koydum gideceğim. Lavanta tarlalarında gezeceğim, 'I found my love in porofino' şarkısını dinlerken sevgilimle el ele akşam güneşini batıracağım!)

           6.Sen mi büyüksün ben mi KIBRIS! (Ağustos)

(Açık konuşayım, Kıbrıs'ı gezmek, tarihini dokusunu efendime söyleyeyim kültürünü falan öğrenmek gibi bir niyetim yok. Kıbrısa'a gidip tipik bir paralı Türk turist gibi davranmak, lüks bir otelde yemek içmek, yan gelip şezlongda yatmak ve hatta kumar oynamak (ki okey oynamayı bile bilmem)istiyorum. Olayım budur!)

          7.Mardin , Diyarbakır ve Van... (Eylül veya Ekim)

(Çok gezmek istediğim yerlerin başında geliyor bu şehirler. Umarım 2016'da doğudaki iç savaş son bulur da bu güzel yerleri gezme ve fotoğraflama şansım olur.)

2016 Bucket List'im şimdilik bu kadar... 7 maddecikcik cik!.. Bana kalsa her ay başka bir şehir veya ülkeye giderek , yılın 12 ayının hakkını veririm ama hem zaman hem de maddi yetersizlikler buna el vermeyecek. Belki de bu 7 maddenin bazılarını gerçekleştiremeyeceğim ama hayal etmesi ve o hayale ulaşmak için çabalaması da çok güzel.

 

Hadi 2016, uğurlu gel bana... Yolumu aç... Rıskımı aç... Kalbimi aç... Kuşlar gibi özgür olayım... Daldan dala konayım! (Şarkı sözü gibi oldu valla...)

                                                                      Zelal MUA


google - site - verification: google6a64f2bf44ffd5fb.html