2015 Bucket List

   

                                                                               2015 BUCKET LIST

  • Doğum günümde Kapadokya'ya gitmek ve balonla binmek. Büyüleyici kapadokya manzarası eşliğinde güneşin doğuşunu izlemek...

( 3 şubattaki doğum günümde kapaokya'ya gidemedim, 14 Şubat sevgililer gününde gideyim dedim onda da yer bulamadım, neyse 15 Şubatta gittim... Fakat hava muhalefeti nedeniyle balonlar kalkmadı. Olsun! harika bir Kapadokya tatili yaptım güzel anılar ve güzel karelerle kürkçü dükkanına geri döndüm. Bu maddenin üzerine yine de çizik atıyorum. Sonuçta gittim mi gittim, balonların uçmaması benim dışımda gelişen bir aksaklık. Napim yani! Mukadderat...)

Not: Balon aksaklığından dolayı bu madde' 2016 Bucket List' ine tekrar eklenecek.

  • Bahar'da Londra'ya gitmek. London Eye'dan romantik Londra manzarasını izlemek.

(Baharda gidemedim ama yazın (haziran ayının son haftası) gittim Londra'ya, London eye'dan Londra'yı izlerken bir de yağmur çiselemeye başlamasın mı!. Romantizm doruktaydı. Yakın zamanda değil belki ama günün birinde kesinlikle tekrar gideceğim yerlerden biri... Detaylar 'gittim gördüm gezdim' kategorisinde...)

  • İskoçya'ya gitmek. Tıpkı klişe bir Sandra Bullock filminde gördüğüm gibi, sevgilimle birlikte ekose yün şalıma sarılarak muhteşem highlands manzarasını izlemek.

( Yaz başında Londra gezisinin devamı olarak, İskoçya'ya gittim. Gerçekten de büyülendim. Bayıldım...Aşık oldum... Ama ekose yün şal alamadım. Türk parasına çevirince çok pahalı geldi vazgeçtim. Olsun, trençkotuma sarıldım. Bence Sandra'dan daha havalıydım. Detaylar 'gittim gördüm gezdim' linkinde, ama fazla foto yok çünkü kaldığımız otelde telefonum çalındı. Telefonla birlikte tüm fotolar da gitti:((()

  • Dublin'e gitmek. İrish publarda irlanda müzikleri eşliğinde dans etmek, sarhoş olana kadar guinness içmek, Kuzey İrlanda'da 'Giants Causeway'i fotoğraflamak, 'Dark Hedges'i fotograflamak.

(İrlanda'ya gittim, muhteşemdi. Irish pub'lar çok eğlenceliydi. Tabi ki sarhoş olana kadar Guinness içemedim. Fakat maalesef zamanım yetmediği için 'Giants Causeway'e ve Games of Thrones'in önemli sahnelerinin çekildiği 'Dark Hedges'e gidemedim. Üzüldüm ama n'apalım bi dahaki sefere artık. Fakat dünyanın en renkli 'pride'ına denk geldim, çooook eğlendim! Fotolar, 'gittim gördüm gezdim' kategorisinde....)

  • Santorini'de şarabımı yudumlarken gün batımını izlemek.

(Santorini, gördüğüm en büyüleyici adaydı, aşk kokuyordu resmen... Mutlaka aşık olduğunuz kişiyle gidin... Santorini'nin yanısıra Rhodes ve Mykonos adalarını da gezdim, Santorini kadar büyüleyici olmasalarda çok güzel yerlerdi, detaylar için 'gittim, gördüm, gezdim' linkine bakabilirsiniz.)

  • Fethiye'de yamaçparaşütü yapmak.

(2015 yazını Fethiye'de yamaç paraşütü yaparak noktaladım. Anlatılmaz yaşanır bir deneyimdi. Henüz bu keyifli tecrübemi bloguma yazmadım ama aklınızda olsun Skysports 'la uçmayı tercih ettim. Çünkü çok profesyoneller. İnstagram'dan tanıştığım Burak Tüzer (@buraktuzer) bana çok yardımcı oldu. Kendisi harika bir pilot, çok iyi fotoğrafçı ve çok eğlenceli bir insan. Herhalde yamaçparaşütü her sene 'Bucket List'imde yer alacak!)

  • Sonbahar'da Yedigöller' gitmek. Sararmış yaprakların üzerine uzanıp gökyüzünü izlemek. Muhteşem fotolar çekebilmek.

( Tam da Kasımın ilk haftası, Yedigöllerin en tadına doyulmaz zamanında gitme şansım oldu. Çok mutluyum. Abant ve Yedigöllerle ilgili yazım 'gittim gördüm gezdim' linkinde... Harika fotolar çektim, çok eğlendim, çok dinlendim.)

 

PS:2015'te bütün seyahatlerde bana eşlik eden, maddi manevi destek olan, değişken ruh hallerime uyum göstermeye çalışan,'Bunda göbeğim çıkmış!...Bi daha çek', 'Bunda gıdım çıkmış bi daha çek!', 'Bunda manzara yarım çıkmış bi daha çek' diye darladığım halde 'ya sabır..' diyerek sürekli fotoğrafımı çeken sevgili eşim Timuçin'e sonsuz teşekkürlerimle... ( 2016'da benle devam etmeye kararlı mısın?.. 'İmdaaaatt!' diyerek kaçarsan seni anlayabilirim...)

                                                                 


google - site - verification: google6a64f2bf44ffd5fb.html