Yazar: Zelal Güvercin

16/07/2016

Snapchattiremediklerimizden Misiniz?

Facebook ilk hayatımızda girdiğinde her şey ne kadar da güzeldi… Hepimiz başımıza geleceklerden habersiz neşe içinde fotoğraflarımızı paylaşıyorduk. Birbirimize iyi dileklerimizi sunuyor, eşimizle dostumuzla hasret gideriyor, kendi çapımızda sosyalleşiyorduk. Gün oldu devran döndü, işin rengi değişti.

13/06/2016

Depresyon Yalanları

Aranızda depresyona girmeyen var mı? 'Evet' diyenlerin Allah cezasını versin! Pis yalancılar... Hepimiz öyle ya da böyle bulaştık bir dönem bu illete... Gece uyuyamamalarla, sabah uyanamamalarla geldi kapımıza dayandı. Peşi sıra; bir iç sıkılması, bir 'hassss*ktir havası', bir yalnız kalma isteği.... aynı anda baş gösteren bir 'yalnız kalma' korkusu....Ayyy ne menem bişidir bu Allah başa vermesin!

29/04/2016

Blogger Klişeleri Top 10

Blogger mısınız? Blogger olmak mı istiyorsunuz? Bloggerımsı mısınız? İnstabloggerlaştıramadıklarımızdan mısınız? İşte sıradaki yazımız tam size göre...

31/03/2016

'...Ama Size Çok Yakıştı'

Çoğu zaman ne istediğini, her zaman da ne istemediğini bilen bir kadınım.Öyle alış verişe üç beş kankisi yanında olmadan çıkamayan kadınlardan değilim. Dört farklı whatsapp grubunda ayrı ayrı mütabakata varmadan saçlarının kırıklarını bile aldıramayan kadınlardan hiç değilim.

22/03/2016

Evliliğinizi Kabusa Çevirmenin 10 Altın Kuralı

1- Bir yastıkta kocayın. Yastıksız yatmayı seviyor olabilirsiniz... Benim gibi yastığı bacak aranıza koyup yatıyor olabilirsiniz. Eşiniz sert yastıkta, siz yumuşak yastıkta yatmayı seviyor olabilirsiniz. Olsun!... Unutmayın ki evlilik demek fedakarlık demektir. Aynı yastıkta yatacaksınız.

11/02/2016

Lanet Olası Öğretiler

Aslında 100 kere şans tanımış olsan bile belki de o 101.'yi de hak etmiştir ve belki de ben bunu ona çok görmüşümdür. Allah belamı versindir!... İşte bakınız bu da 'herkes beni sevmeli' öğretisidir aslında. Bir türlü kangreni kesip atamama durumudur. İyileştiririm ya ben bunu diye tutturmadır. 'Nasıl ya ? Düzelir elbette bi gün, sever o beni!' yanılsamasıdır ve ne yazık ki daha beterine davetiye çıkarmanın daniskasıdır.

19/12/2015

Her Yeni Yıl Hatırlaman Gereken

Yeni yıl yaklaşırken herkes can havliyle bir 'bucket list' yapma peşinde...Sadece listeyle yetinseler iyi...Sürekli günün anlam ve önemini belirten cümleler iyi dilekler....Yapış yapış... Tamam yeni yıl hepimize sağlık, mutluluk ve esenlik getirsin ok. Bu konuda hem fikiriz hepimiz zaten yazıp durmayın artık... Daha gerçek bir listeyi hatırlatmak istedim kendime...ve sizlere de... Chuck Palahniuk'un muhteşem Fight Club'ından miras 9 öğreti... Dövme mi yaptırsam bu listeyi...

16/11/2015

Kendini Tavuk Zanneden Kartallar

Sendromun dibine vurduğum bir pazartesi sabahında notlarımın arasında bu hikayeyi bulmak ve yeniden okumak bana çok iyi geldi...Hemen sizlerle de paylaşmak istedim. Bilindik bir hikaye fakat belki okumayanınız vardır yada benim gibi tekrar okumak iyi gelir... Psikolojide 'öğrenilmiş çaresizlik' denilen durumu çok güzel özetliyor....

22/10/2015

Erkekleri Sevelim, Onları Koruyalım...

Sevilmek için, işe sevmekle başlayın...Erkekleri sevin onları koruyun çünkü erkekleri seviyorsanız kadın olmayı da seviyorsunuz demektir ve kadın olmayı seviyorsanız girdiğiniz her ortamda ışıl ışıl parlarsınız. Erkekler de ışığa koşan pervaneler gibi hep etrafınızda dolanıp durur.. PS: Burada erkekten kastımız 'normal erkek' yanlış anlaşılma olmasın..Caniler, psikopatlar konumuz dışı...Ha 'normal erkek nedir?' onu bilmiyorsanız lütfen öncelikle Norma JANE'in 'ERKEK NEDİR, KAÇA AYRILIR?' yazısını okuyunuz....

27/09/2015

Hayatınıza Lavman Lazım!

Bazen hayatımıza detox lazım! G*tü göbeği salmış miskinlerden, sürekli şikayet edip duran kanserojenlerden, kem gözlülerden, kepçük ağızlılardan, enerji vampirlerinden kurtulmamız lazım....Ağırlıkları atmazsak nasıl uçuşa geçebiliriz ki?

16/09/2015

İlişkilerde 'Biz Olmak' saçmalığı

Biri bana şu 'biz olabilmek' saçmalığını bir açıklayabilir mi Allasen?! Yahu bu nedir arkadaş! Daha üç haftalık ilişkisi olan başlıyor 'henüz biz olmayı beceremesek de...' diye sızlanmaya. 'Biz olabildiğimiz gün...İşte ancak o gün...' diye afili cümleler havada uçuşuyor...'Biz olmayı beceremedik...Üzgünüm...' diye biten kapanış konuşmaları falan...

09/09/2015

Yazlık Şapkalar

Şapkasız bir yaz düşünemiyorum...Hem yüzümüzü, boynumuzu hatta omuzlarımızı güneşten koruyor hem de harika bir aksesuar. Fötr şapkalar eskiden erkeklerin sıklıkla kullandığı şapkalardı fakat günümüzde maskülen modanın ön plana çıkmasıyla bayanların da vazgeçilmez aksesuarı oldu. Hem hasır olanları, hem desenli olanları hem de aksesuarlarla süslenmiş olanları bu sezon da şıklığımızı tamamladı.

09/09/2015

Problemli İlişkiler Kaça Ayrılır?

İlişkinizde problemler mi var? Buna sevinebilirsiniz zira bu bir ilişkiniz olduğunun en önemli kanıtıdır.

09/09/2015

Boşanmalara Kesin Çözüm Bulundu!

TÜİK verilerine göre boşanma oranı son 10 yılda %38 artmış. Her geçen yıl da artmaya devam ediyor. Artık bu gidişe bir dur demenin zamanı gelmedi mi a dostlar!?

03/09/2015

Memeli Mi Yoksa Mememeli Mi?

Sabah sosyal medyada bir arkadaşa bakıp çıkayım dedim, aman allahım! Girdim çıkamadım... Gene ortalık karışmış, Ömür Gedik zat-ı muhteremi, ipe sapa gelmez bişiler çiziktirmiş. Vay efendim çocuğunuzu ulu orta emzirmeyin çünkü bu libido düşmanı bir harekettir, vay efendim meme kim emerse emsin memedir, ben memeyi kutsal görmüyorum cinsel obje olarak görüyorum...

03/09/2015

Alış-veriş Mitleri

AYAKKABI SIKINTISI Rüyada ayakkabı görmek sıkıntıya delalettir derler. Gerçek hayatta da durum farksızdır. Kadınlar için çekici bir ayakkabı görmek de sıkıntıdır... Sıkıntı yaratır. Şeytan dürter... Ayakkabı uzaktan el sallar...Gel..gel...kredi kartı limitin ne olursa olsun yine gel diye... Alsan bir türlü almasan bir türlü...Sonu yok çünkü bu ayakkabı sevdasının. Prof. dr. Nusret KAYA, 'iyileşme kitabı' isimli kitabında kadınların bu ayakkabı zaafının cinsel açlıkla ya da bastırılmışlıkla ilgili olduğunu söylüyor...bilemem...Fakat ne kadar çok alırsak alalım ayakkabı yetmiyor...Dolgu topuk, platform topuk, iskarpin, espadril, sivri burun, bilekten bağlı, rengarenk airmax, sandalet, babet derken ipin ucu kaçıyor...

03/09/2015

Neden Aldatıyor Bunlar?

Henüz aldatılmamış ya da henüz aldatıldığını anlamamış her kadın sorar bu soruyu kendine. 'Başıma gelse ne yaparım?', 'Başıma gelse ne hissederim?' diye... Peki her kadın aldatılır mı? Bence kesinlikle hayır. Az da olsa hayatı boyunca tek bir kadını seven ve ona sadık kalmayı başaran 'monogami kulübü' üyesi erkekler de yok değil. Zaten bu yazımız onları kapsamıyor. Yalnız kadınların bu aldatma olayına bakarken takıldıkları tek nokta ' BEN aldatıldım' oluyor. 'Ben ya ben...düşünebiliyor musun? Benim gibi bir kadın!'. Eeee...so what yani?...Yahu Adriana Lima aldatılmış bacım takıldığın şeye bak. Neticede sende olandan herkeste var yani. Bence sorunun derinine inilmeli. Hele bi sor bakalım sen neden aldatıldın?

03/09/2015

Erkekler Çocuk Gibidir Hatta Biraz Da...

Erkekler çocuk gibidir hatta biraz da salak gibidir...Mi acaba... Şüpheliyim... Kızlar, gene bu erkekler bizi yiyo olmasın?!

03/09/2015

'Erkek' Nedir? Kaça Ayrılır?

Bi kere erkek sözcüğü 'kek' ten türemiştir. Er-kek...Sonuçta bu türün ortak özelliği zaten kek olmasıdır. Ya bildiğin %90'ı kektir. Kalan %10'u da suydu bildiğim kadarıyla..onu şimdi tam şeapamadım...Neyse... 'Erkekler ikiye ayrılır, o da maç yaparken' geyiklerine girmeyeceğiz elbette. Erkekler gerçekte üçe ayrılır:


google - site - verification: google6a64f2bf44ffd5fb.html