Yazar: Zelal Güvercin

27/04/2018

Microblading / 3D Kıl Tekniği Kalıcı Kaş Tasarımı

Microblading, bir beceridir. Öncelikli olarak bilmemiz gereken şey uzmanınız ne kadar yetenekli olursa olsun, teorik ve pratik anlamda iyi bir eğitimden geçmiş olmalıdır. Kaşa şekil verirken uygun aparatları, aplikasyonları ve altın oran simetrisini kullanmalıdır. Göz kararı çizimler yapılır ve deri üzerinde yanlış derinliklerde çalışılırsa yıllar boyu kurtulamayacağınız kötü kaşlarınız olabilir.

05/04/2018

Kirpik Liftingi Hakkında Merak Ettikleriniz

Kirpik liftingi, uygulanan bir prosedür ile düşük ve düz kirpiklerin kaldırılması işlemidir. Bu işlem sayesinde kirpikleriniz olduğundan çok daha uzun görünür. Rimel sürdüğünüzde çok daha çarpıcı bir görünüye kavuşursunuz.

25/10/2017

'Erkekler Ne İster' Dosyası (1)

Biz kadınların küçük yaşlardan itibaren beynine kodlanan bir öğreti var: ‘İsteme! Erkeğinden bir şey isteme, aciz görünme. Kadın vericidir o yüzden hep sen ver. Erkeğine ihtiyaç duysan bile bunu açıkça söyleme ‘ima et’ ve sabırla bekle. Seni anlayacaktır, anlamıyorsa zaten seni sevmiyordur.

31/05/2017

Bu Yazıyı Okumadan Makyaj Yapmayın!

Biz kadınlar hayatımızın hiçbir döneminde makyaja bu kadar hevesli olmamıştık... Son zamanlarda ‘vlogger’lar, ‘blogger’lar ve ‘youtuber’ ile hayatımıza giren makyaj videoları kafalarımızı öylesine karıştırdı ki, o videolardaki muhteşem değişimleri görünce ‘ eğer makyaj buysa bizim bugüne kadar yaptığımız neydi?!’ diye kendimizi sorgulamaya başladık.

07/04/2017

Stockholm

Sendromunu sevdiğimin Stockholm'ü.... Sendromu kendinden ünlü bu şehir hakikaten adacıklar üzerine çakılı kütükler üzerine kurulmuş enteresan bir şehir. Etrafı göller, kanallar ve sayamayacağınız kadar çok adacıklarla kaplı dolayısıyla da muhteşem manzaralarla bezeli bir tuhaf şehir.

26/11/2016

Sarı Sonbahar...

Bu sene sonbaharın tadına varamadım. Bir haftalık bayram tatili sonbahara denk gelince havuzlardan denizlerden beri gelemedik. Sonbaharda bir hüzünlenemedik, duygusallaşamadık... Pencere camının buğusuna kalp yapacağımız mevsimde biz son dakika bronzluğumuzu nasıl daha uzun süre muhafaza ederiz derdindeydik...

03/10/2016

Son Dakika Kombinlerim

Tatil bavulu yaparken hep gitgeller yaşayan biriyim. Zaten koşturmacası bol bi iş hayatım olduğu için tatilde hem olabildiğince rahat olmak isterim, hem de çok şık ve bakımlı görünmek isterim. E ikisini bir arada tutturmak pek de kolay olmuyor. Hal böyle olunca bavula ne koysam diye kara kara düşünürken buluyorum kendimi.

09/07/2016

Santorini

Bazen bazı yerleri sosyal medyada, basında orda burda çok büyütüyorlar… O photoshoplu resimlere hayran oluyoruz, sonra gittiğimizde hayal kırıklığı yaşıyoruz. ‘Aaa… bu mu ?!’ diyoruz. Yok yok Santorini öyle değil korkmayın. Sanırım Santorini’ye gitmeden önce yüzlerce binlerce fotoya baktım ama yine de gittiğimde ço heyecanlandım, büyülendim.

21/06/2016

Kirpik Perması Nedir? Ne Değildir?

Sizlerden o kadar çok soru geliyor ki 'Kirpik Perması' işlemi hakkında.... Bu yazıyı yazması şart oldu... 10 maddede merak ettiğiniz her şeyi anlattım. Buyrun okuyun. Çok yakında YouTube kanalımda işlemi uygulamalı olarak da göstereceğim....

14/06/2016

Yaşasın 'Midi'ler...

70'lerin midi etekleri geri döndü! Pek de iyi oldu... Nasıl bir rahatlıktır o Allahım... Ayaklarınıza dolanmayacak kadar kısa, en ufak bir rüzgarda sizi panikletmeyecek kadar uzun... Sıcak yaz günlerinde püfür püfür... İşin güzel tarafı ister sandaletle kombinle, ister stilettoyla ister skechersla hepsiyle oluyor. Ay ben yerim bu midi'leri!

09/06/2016

Çeşme - Alaçatı

İşten güçten, birbirinin aynısı günlerden, koşturmacadan, aynı yüzlerden sıkılıp bunalınca ‘hadi!’ dedik… Çeşme’nin tam zamanı. Hava limonata gibi, henüz aşırı sıcaklar bastırmamış, Alaçatı’nın o güzelim sokaklarında insan seli başlamamışken, atladık uçağa ver elini İzmir. Çeşme otobanına çıktık mı, ben deyim yarım saat sen de 40 dk. hooop Çeşmedeyiz! Ohh..Püfür püfür... İnsan burda yaşlanmaz Ayol!

23/05/2016

İlk Buluşma Makyajı

Efendim malumunuz YouTube kanalımız açıldı, videolar da birbiri ardına gelmeye başladı. İlk makyaj videom da 'ilk buluşma makyajı' oldu... E tabi 'ilk'ler önemlidir... Buyrun detayları konuşalım, ilk buluşmada baltayı taşa vurmayalım!

20/04/2016

Romantik Danteller

Geçen bahar ve yaz olduğu gibi bu bahar da danteller yine çok moda ve ben buna bayılıyorum... Son derece feminen ve zarif... Üstelik bu sezon sadece elbiselerde değil; şortlarda, pantolonlarda, ayakkabılarda ve hatta bikinilerde bile danteller var... Yaşasın!

12/04/2016

'Vintage', 'Retro' ve 'Antika' Arasındaki 7 Farkı Bulun

ANTİKA: Çooook eski VINTAGE: Eski ve nadide RETRO: Eski görünümlü yeni

06/04/2016

'Little Black Dress' Dosyası (1)

Her derdimin devası 'little blac dress' lerim, 20'li yaşların sonlarından itibaren bir bağımlılığa dönüştü. Kokteyl var... yapış siyah mini elbiseye, davet var yapış siyah mini elbiseye, düğün var bi çeyrek takıp gelelim eh yapış siyah mini elbiseye ... Derken...Bir gün bir baktım ki gardırobun Neslihan Yargıcı'nınkinden hallice olmuş çıkmış. Siyah elbise alışkanlık değil saplantı olmuş.

05/04/2016

Floral Desenli Maksiler

Günlük hayatta, maksi elbise giymeyi hep fazla iddialı bulmuşumdur. Mini eteklerle çarşıya, pazara, spora bile gitse rahatsız olmayacak ben, maksi bir etek veya elbse giydiğimde, sanki abiyeyle sokağa çıkmışım da herkes bana bakıyormuş gibi bir hisse kapılıyorum. Ta ki...

03/04/2016

Ljubljana / Bled Lake

Slovenya'nın başkenti Ljubljana şirin mi şirin bir şehir. Eğitim seviyesi oldukça yüksek. Okuma yazma oranı %100. Rehberimizin anlattığına göre, parklardaki bankların kenarlarında üst üste dizilmiş kitaplar olurmuş. İnsanlar okudukları kitapları, başkaları da okusun faydalansın diye bankların kenarlarına koyarlarmış.

15/03/2016

Venedik / Venice

Lise tarih derslerinden aklımda kalan gereksiz önyargılardan biri de Venedik ve Cenevizlilerin ticaret konusunda çok çakal tüccarlardan oluşan bir topluluk olduklarıdır. Hakikaten de öyleymiş. Tarih boyunca Venedik dünyanın en önemli ticaret merkezlerinden biri olmuş ve hala da öyle. Venedik'i gezmeye kararlıysanız epey yürüyeceksiniz hazırlıklı olun. bence bu çok zevkli fakat hatırlatmakta fayda var; sokaklar labirent gibi, bir anda yönünüzü şaşırıp kaybolabiliyorsunuz. Bu yüzden mutlaka bir harita edinin. Harita üzerinde 'Rialto Köprüsü', 'San Marco Meydanı' veya 'Academia' gibi belli başlı yerleri işaretleyip buralara baz alarak tabana kuvvet gezebilirsiniz.

15/03/2016

Bahar Bahar... Pazar Pazar...

Gelince bahar ayları, gevşer gönül yayları... tamam da bu demek değil ki stilimizden ödün verelim... Hem rahat hem de cool takılmanın altın anahtarı; kaliteli ve kullanışlı bir mevsimlik ceket edinmek. Altına da bir blucin çektik mi bu işi kotardık demektir.

27/01/2016

Rodos Adası /Rhodes

Rodos deyince akla 'Şovalyeler' geliyor. Adanın her yerinde St. John Şovalyeleri'nin izleri var.Rodos Şehri, 'Eski Şehir' ve 'Yeni Şehir' olmak üzere ikiye ayrılıyor. Tabii ki siz 'Eski Şehir/ Old Town' ı gezmeyi tercih etmelisiniz. Eski şehir, 6 kapısı olan bir kalenin içine kurulmuş. Daracık taş sokakları gezerken Ortaçağ'ın mistik havasını soluyacaksınız.

22/01/2016

'Triko'nun Altın Çağı

Bu sezon 'triko'lar altın çağını yaşıyor. Pek de iyi oluyor. Benim gibi çok üşüyen insanlar için harika bir gelişme bu... Oversize yün trikolar, triko pantolonlar, uzun triko ceketler... Hem rahat, yumuşacık... Hem cool... Hem de sıcacık! Artık bundan iyisi şamda kayısı diyerekten ekledim gardrobuma bir bir trikoları...

21/01/2016

Bir Varmış Bir Yokmuş...

İnsanın hayalinde bir şey tasarlayıp, onu gerçeğe dönüştürmesinden daha güzel bir şey olabilir mi... Peki; fabrikasyon, herkesin üstünde görebileceğiniz şeylerin yerine el emeği göz nuru, size özel şeyler giymek daha değerli değil mi?... Peki sizi bütün gün sarıp sarmalayan şeyin sentetik, naylon, gıcırdayan bir şey değil de yumuşacık, gerçek bir kumaş olduğunu hissetmek çok daha güzel değil mi?

21/01/2016

Bazen en iyisi 'Pazen'

İnsanın hayalinde bir şey tasarlayıp, onu gerçeğe dönüştürmesinden daha güzel bir şey olabilir mi... Peki; fabrikasyon, herkesin üstünde görebileceğiniz şeylerin yerine el emeği göz nuru, size özel şeyler giymek daha değerli değil mi?... Peki sizi bütün gün sarıp sarmalayan şeyin sentetik, naylon, gıcırdayan bir şey değil de yumuşacık, gerçek bir kumaş olduğunu hissetmek çok daha güzel değil mi?

19/01/2016

Bir 'Kumaş'ın Hikayesi

....bir koşu gittim benim Terzi Osman'a. Hemen oracıkta bir gömlek çiziktirdim.' Yakasına da şöyle bir fular dikiver de rüzgarda uçuşsun, fotolarda güzel çıkar' diye de tembihledim. İlla bir şey uçuşacak benim giysimde. Zira öyle odun gibi giysileri sevmem ben. Neyse... Gömleği diktirdim, koydum bi köşeye...

18/01/2016

Gardırop Detoksu

sevgili okurlar, maşşallah tüketimde sınır tanımıyoruz, al.. al.. al... harca.. harca.. harca... Mağazalarda bin bir çeşit ürünler... Hepsi birbirinden albenili... Gardırobumuzdan giysiler fışkırıyor. Tıkıştıracak yer bulamıyoruz ama sorsanız her sabah aynanın karşısında 'Allahııımmm!... giyecek hiç bir şeyim yok!' diye isyanlardayız.

08/01/2016

Ucuz Ama Etkili Yüz Kremleri

Cildim bazen öylesine kuruyor ve geriliyor ki, acaba bana bir beden küçük mü bu cilt diye düşünmeden edemiyorum. Bu yüzden 50 ml'lik bit kadar kutudaki nemlendiricileri çerez gibi tüketirken cildimle beraber paralar da suyunu çekiyor. Hal böyle olunca; 'arayan mevlasını da bulur belasını da' misali kendimi yükte ağır pahada hafif mucize bir yüz kremi bulurum umuduyla paralarken buluyorum.

05/01/2016

2015 Bucket List

2015 seyahat bakımından fena değildi. Mükemmeldi diyemiyorum çünkü gözümü her gün başka bir şehirde de açsam, yine bana yetmez biliyorum. Dünya öylesine büyük ve öyle güzel yerlerle dolu ki... Hesaplamalarıma göre , bu hızla gezmeye devam edersem hayal ettiğim her yere gidebilmem için 350 yaşına kadar falan yaşamam gerekiyor. Olsun!... Olduğu kadar...

05/01/2016

2016 Bucket List

2016 Bucket List'im şimdilik bu kadar... 7 maddecikcik cik!.. Bana kalsa her ay başka bir şehir veya ülkeye giderek , yılın 12 ayının hakkını veririm ama hem zaman hem de maddi yetersizlikler buna el vermeyecek. Belki de bu 7 maddenin bazılarını gerçekleştiremeyeceğim ama hayal etmesi ve o hayale ulaşmak için çabalaması da çok güzel.

21/12/2015

'Brunch'larda yaşanan kombin faciaları

....Ortalık kafası fena halde karışmış kadınlarla dolu...' Ya bi ortası yok mu bu 'pazar şıklığı'nın!' diye isyan ettim. Rahat olacağım diye diz yapmış, poposu yerlere kadar sünmüş eşofmanını (yada aşortmen mi demeliyim artık ona bilemedim) çekmiş hatunlar gözlerimi kanattılar resmen. Ya tayyörle kahvaltı yapanlara ne demeli? Peki ya pullu payetliler!... Sabah güneşi de vurdukça böyle yaldır yaldır maşşallah...Makyaj konusuna girmek bile istemiyorum..Allahım! sabah beşte mi kalktın o makyajı yapabilmek için...

01/12/2015

İpek Kirpik Dosyası (1)

'İpek Kirpik Uygulaması' Nedir? Kimler yaptırabilir? Kimler yaptıramaz? Kirpiklerinize zarar verir mi? Nasıl kullanılır, ne kadar süre kullanılır? Nasıl çıkarılır? İpek kirpik uygulamasıyla ilgili merak ettiğiniz her şey için bi dosya hazırladım. Buyrun bakalım...

24/11/2015

Outfit Of The Sunday (OOTS)

Malumunuz, 'sunday' demek bir yerde 'funday' demektir. Siz de benim gibi haftanın altı günü topuklu ayakkabılara, naylon çoraplara, kumaş elbiselere, ceketlere, gömleklere doyuyorsanız hiç değilse pazar günü şöyle yumuşacık, rahat kesimli giysilere, spor ayakkabılara izin vermelisiniz. Bu pazar keyfini sürdüğüm kombini sizlerle paylaşmak istedim. Huzurlarınızda 'pazar şıklığı!'

13/11/2015

Salkım Saçak Kombinler

Geçen sezon ufaktan hayatımıza girmeye başlayan 'püskül'ler bu sezon fena halde bastırdı. Yer gök salkım saçak. Derisinden ipine, süetinden zincirine her çeşit püsküller botlarda, çantalarda, giysilerde ve hatta takılarda. .. Biz de fazla direnemedik ve gardrobumuza bir kaç parça püsküllü esvap ekledik. Üç farklı tarzda hazırladığımız püsküllü kombinleri siz değerli okuyucularımızın beğenisine sunuyoruz. Modern yaşam mitleri iftaharla sunar.....

10/11/2015

Sonbahar'a Trençkot Yakışır

• Kadınlarda seksi, erkeklerde cool durur. • Yağmurluğun en lüks versiyonudur. • Gardrobunuzda mutlaka olması gereken kilit parçadır. • En çok bej ve kemik rengini severiz lacivert, siyah da candır...Fakat leoparlısını falan yapmışlar...Aman diyim cozutmayın...Tadında bırakın... • Plaza kadınlara en çok yakışan asil parçalardan biridir trençkot. Trençkota verdiğiniz paraya hiç acımayın zira kaliteli, iyi kesimli bir trençkot uzun yıllar gardrobunuzun kahramanlarından biri olabilir.

10/11/2015

Gardırobunuza 'Püskül' Ekleyin

. Her renk her stil püsküller bu ara gündemde. Geçtiğimiz moda haftalarında görücüye çıkan koleksiyonlara ve sokak modasında bakarsanız deriden süete, ipten zincire her çeşit püskül gözümüze gözümüze sokuldu. Hal böyle olunca ben de 3 farklı tarzda püsküllü parçayı gardrobuma ekleyiverdim. Trendse trend arkadaş!... Eksik mi kalsaydım.

07/11/2015

Abant - Yedigöller

Her mevsim ayrı güzel buralarda...Sonbaharda sararan yapraklar ormanda gezerken en ufak bir esintide konfetti gibi üzerinize yağıyor. İnanın hiç abartmıyorum aynen böyle...Rüya gibi. İlkbaharda gölün üstünde açan nilüfer çiçekleri şiir gibi. Kışın bembeyaz bir örtüye bürünüyor Abant, tam bir kış masalı...ve en güzeli, dünyanın bir ucu değil bir geceliğine bile olsa gidilip gelinilebilir.

20/10/2015

Kapadokya / Cappadocia

KAPADOKYA/ KAPPADOKİA/ KATPATUK Kapadokya, Pers dilinde 'Katpatuk' yani 'Güzel Atlar Ülkesi' anlamına gelirmiş. Kapadokya sanki büyülü bir yer. Her mevsim ayrı güzel. Bembeyaz vahşi atlar, sıradışı bir manzara, gökyüzüne yükselen rengarenk balonlar... Ne zaman gitsem iyi gelir bana Kapadokya! Şifa niyetine, hiç plansız öyle esiverince atlayıp gidilebilecek bir yer. Severim ben Kapadokya'yı...Çok severim hem de.

16/10/2015

'Strobing Makyaj' Hakkında Bilmeniz Gerekenler

• Youtube'da kontürleme videoları aldı başını gidiyor....Eline kontur fırçasını bronz pudrayı alan başlıyor boya badanaya. Fakat kontürleme işleminin ayarı bir kaçarsa....Sonuç felaket oluyor ve işin kötü yanı kişi bazen bunun farkında dahi olamayabiliyor. • Aynı sonucu almanızı sağlayacak çok daha az riskli bir yol var: Strobing uygulaması! Kontürleme işlemine göre çok daha hızlı ve pratik...Kısa sürede çok doğal ve fresh bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olan keyifli bir makyaj tekniği...

12/10/2015

Etekler ve Çizmeler Nasıl Kombinlenmeli

DERS: STYLING KONU: Eteklerle Çizmeler Nasıl Kombinlenir Malum önümüz kış...Çizmeler vitrinlerde pusuya yatmış bizi bekliyor. Fakat 'diz üstü çizme', 'diz hizası çizme', 'diz altı çizme', 'calf bot', 'bootie', 'topuklu çizme', 'düz çizme'...'püsküllü çizme'...'çorap çizme'...derken kafalar iyice karıştı... Eteklerle doğru bot ya da çizmeyi kombinleyemezseniz boyunuz olduğundan kısa veya bacaklarınız olduğundan kalın görünebilir. Bu durumda etek-çizme uyumunun inceliklerine bi göz atmak lazım gelir...

13/09/2015

Kalıcı Makyaj Dosyası (2)

Aslına bakarsanız kalıcı makyaj yediden yetmişe herkese uygulanabilir. Özellikle makyaj yapmayı sevmeyen veya yoğun iş temposu nedeniyle makyaja fazla zaman ayıramayan kadınlar, sporcular, sanatçılar, makyaj malzemelerine alerjisi olanlar, kontakt lens kullananlar, hipermetrop göz problemi olanlar, çok sarışın veya çok beyaz tenli olduğu için soluk duranlar, dudaklarında veya kaşlarında asimetri olanlar, göz şekli düşük olanlar, kaşları çok ince veya seyrek olanlar kalıcınmakyajı tercih edebilirler.

09/09/2015

İrlanda / Ireland

İrlanda'yı anlatmaya başlamadan önce bu güzel memleketle ilgili bir kaç bilgi vermek isterim... İrlanda'nın öyle modern göründüğüne renkli eğlence hayatına bakmayın. Laik bir ülke değil. Kilisenin etkisi her alanda gayet yoğun.

03/09/2015

Siyah Blazer Ceket

Gardrobunuzda mutlaka ama mutlaka kaliteli, iyi kesimli bir blazer ceket olmalı zira iyi bir blazer ceket hayat kurtaran kombinlerin kilit parçasıdır.

03/09/2015

Gözaltı Morluk Dosyası (1)

​Kadınların önemli bir kısmı göz altı morluklarından şikayetçi. Herkes bir şey söylüyor, herkes bir şey öneriyor....Sizin için, nedeniyle niçiniyle detaylı bir dosya hazırladık...İşte...göz altı morluklarıyla ilgili bilmeniz gereken her şey... Göz altı morluklarının nedenleri: göz altı derisi pigmentlerinin artması sonucu kahverengileşmesi. göz altı derisinin yapısal olarak ince olması nedeniyle alttaki damarların görünmesi veya, alttaki kılcal damarların genişlemesi yüzünden morluk veya mavilik olarak görünmesi. Yaşa bağlı olarak (kadınların en nefret ettiği sözdür bu:)) göz altlarının torbalanması veya sarkması yüzünden gölgelenmesi ve koyu görünmesi.

03/09/2015

Güzelleşmek neden bu kadar önemli

Güzellik ve bakıma zaman harcıyoruz...para harcıyoruz...Peki ama güzellik ne işe yarıyor? Güzellik, ihtimalleri arttırır....Ne ihtimalini?...Mesela aşk ihtimalini..mesela seks ihtimalini ya da işe alınma ihtimalini, akılda kalma ihtimalini...Kısacası güzellik işe yarar...Bu yüzden de çok önemlidir...

03/09/2015

İskoçy

İskoçya'yı görmek en büyük hayallerimden biriydi...Edinburgh aşkı ile yanıp tutuşuyordum...Ne alaka derseniz, yıllar yıllar evvel Sandra Bullock'un son derece dandik...klişe, romantik komedi filmindeki bir sahneden etkilenmiştim. Film o kadar sıradandı ki şu anda ne adını ne de konusunu hatırlıyorum...Ama bir sahne var ki fotoğraf karesi gibi aklımda...Sandracık işte paralı zengin cillöp gibi adamı reddedip gerçek aşkı seçiyor (Peh!)...Böyle son dakkada verdiği bu karardan ötürü gururlu huzur içinde muhteşem iskoçya highlands manzarasını izliyor...

03/09/2015

İngiltere

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu ingilizler vizeyi alırken ve pasaport kontrolünden geçerken bir hayli didikleyip, nane molla tavırlarıyla canınızı sıksalar da ülkeye giriş yaptığınız andan itibaren gönlünüzü alıyorlar...İngilizleri hep soğuk, pimpirikli, cimri...ya işte ne bileyim böyle gıcık insanlarmış gibi anlatıp dururlar hep. Bana mı denk geldi acaba bilmiyorum; otelde, restoranlarda, sokakta çok kibar ve güleryüzlü insanlarla karşılaştım hep...


google - site - verification: google6a64f2bf44ffd5fb.html